קרא – בטרם תעסיק חבר בעסק שלך

אתם בטח מכירים את זה שאתם יושבים עם החברים באחד המפגשים שלכם ואתה מתחיל לספר על המיזם או הרעיון העסקי החדש שלך ואז אחד החברים שואל אותך – תגיד אולי אתה צריך עובד ? כי לפני יומיים עזבתי את עבודתי הקודמת

לכאורה אולי תחשוב שזה רעיון טוב או אלי תומר בליבך פאק איך אני יוצא מזה .

כאן עולה השאה הבאה : האם תוכלו לשמור על החברות במידה ותחליט וואלה רעיון לא רע , כי בתחילה זה יכול להיות מהנה באופן אינטנסיבי עד אשר השגרה היומית מקררת את ההתלהבות וגם את החברות .

זה הרגע הנכון לחשוב טוב לפני שתעסיקו אצלכם בעסק חבר קרוב אם בכלל , כדי להכניס כמה כללים וגבולות קפדניים מיד בהתחלה .

א . שכרו של החבר יהיה כמו של כולם לא פחות וגם לא יותר .

ב . אל תהפוך אותו למרגל שלך בעסק או בכול מקום אחר וגם אם יציע תסרב בתקיפות .

ג . תדאג שיקרא לך בשימך הפרטי ולא בשום שם חיבה שהעניקו לך החברה .

ד . תמנע מי להציע לו טרמפ הביתה או ההפך

ה . קוד הלבוש יהיה על פי ההנחיה שלך כמו לכול העובדים

ו. יהיה עליו לכבד את דרך הניהול שלך ואם ירצה להתלונן או להעיר הערה יש לעשות זאת ע”פ הנהלים שקבעת מראש ומבלי לעקוף שום היררכיה  .

ז . לא לאפשר השאלת ציוד מהעסק אלה ע”פ הנהלים שנקבעו מראש לכולם .

ח . כשדלת המשרד שלך סגורה הוא אינו ראשי להתפרץ פנימה ,אלה לזמן פגישה מתואמת כמו כולם .

ט . רצוי שמלכתחילה תהיה הבנה שאם העניין לא יסתדר ביניכם , הפרדה תהיה שקטה ומכובדת ע”פ חוקי העבודה ולתת את הזמן לצאת ולהתארגן מחדש .

לסיכום : קורה שלפעמים חברים טובים נקלעים לזמנים קשים מבחינה כלכלית וקיים הפיתוי להעסיק אותם גם אם הם לא מתאימים לך ולעסק מהבחינה מקצועית ומי שיחוש רע וחוסר נוחות יהיה הצוות אתה והחבר דבר שעשוי ליצור כעסים ומתחים מיותרים בעסק .

בעלי עסקים רציניים לא מעסיקים לא חברים ולא בני משפחה גם אם הם מתאימים לכם מכול הסיבות ואם בקשו עזרה , עזרו להם למצוא מישרה מהרשת הענפה שיש לכם עם חברים קולגות כ”ו גם האפשרות לסייע כספית באופן מוגבל היא אפשרית כדי לעזור בזמנים קשים הריי בשביל מה יש חברים .